Ücretsiz İlan Ver | Emlak Araba ve 2 El Alışveriş Sitesi
Özel Kategoriler
EmlakEmlak (1752)
Konut (1180)
İş Yeri (150)
Arsa (377)
Bina (19)
VasıtaVasıta (877)
Araba (75)
Antika (18)
Bebek (15)
Sanayi (449)
HizmetHizmet (1926)
Diğer (174)
İlan verirken nelere dikkat edilmeli?
Merhaba Sevgili ilanliyo.com Kullanıcıları, Üye olurken dikkat etmeniz gerekenler aşağıda yer almaktadır lütfen kuralları göz ardı etmeyelim aksi takdirde ilanlarınız onaylanmamakt...
Devamını okumak için lütfen tıklayın...

İNANILMAZ DOLANDIRICILIK
Dolandırdıkları kişinin otomobilini 4 kez sattılarBursada, noter satışıyla aldıkları otomobilin parasını ödemeden kaçan 2 şüphelinin, bunu 4 kişiye sattığı ileri sürüldü.Zanlılar,&...
Devamını okumak için lütfen tıklayın...

İnternet Dolandırıcılığına Dikkat Edelim.
Güvenli ticaret için önerilerimiz.  İlanliyo yönetimi olarak sitemizi ziyaret ederek sitemize üye olduğunuz için teşkkür ederiz. İlanliyo.com da ilan veren kullanıcılarım...
Devamını okumak için lütfen tıklayın...

Tasarımımızda hafif değişiklikler yapıldı!
İlerleyen süreçte dahada orjinal bir tasarımla karşınızda olacağız şimdilik ön hazırlık olması için ufak değişiklikler yaptık. Üyelerimizden gelen güzel yorumlar için teşekkürlerim...
Devamını okumak için lütfen tıklayın...

İşin İncelikleri
Merhabalar değerli kullanıcılarımız. Hem internet alemine hem kullanıcılarımıza hem de bize faydalı olacak bir proje arayışımız vardı (kazan-kazan-kazan). Üzerinde düşünd...
Devamını okumak için lütfen tıklayın...
Haber Oku
Başlık
İnternet Dolandırıcılığına Dikkat Edelim.
Eklenme Tarihi
19 Şubat 2015
Ekleyen
ilanliyo.com Yönetimi
İçerik

Güvenli ticaret için önerilerimiz.

 

 

İlanliyo yönetimi olarak sitemizi ziyaret ederek sitemize üye olduğunuz için teşkkür ederiz. İlanliyo.com da ilan veren kullanıcılarımız verdikleri hizmetlerden, sözlerden ve her türlü ilanın doğruluğundan kendileri sorumludur.

2000li yılların başında hayatımıza giren internet o yıllarda maalesef çok sayıda dolandırıcılık amacıyla kullanılmasından ötürü toplumumuz tarafından süphe ile karşılanmıştır. Ancak şunu unutmayalım ki dolandırıcılar gerçektir ve her türlü yöntemi deneyebilirler.

 

Bilinen ve daima uygulanan dolandırıcılık yöntemleri

 

1) Kapora isteme. Kesinlikle güvenilir insanlar kapora istemezler. ilanliyo.comda gördüğünüz hiç bir ilan için kapora vermeden önce bir kez daha düşünün.

2) İsim hastekarlığı: ilanliyodan veya bankadan veya güvenli ödeme hizmeti sunan diğer platformlardan mesaj ve/veya mail alıyorsunuz. Bu mesaj veya mailde sizden kişisel bilgilerinizi göndermeniz öneriliyor. Unutmayınız ki ilanliyo veya bankalar veya güvenli ödeme hizmeti sunan platformlar asla kişisel bilgilerinizi isteyen mesajlar veya mailler göndermezler. Bu tür mesajlara itibar etmeyiniz.

3) Evden kolay para kazanma: Dünyada para kazanmak kadar zor bir iş yoktur, ve unutmayınız ki herkes para kazanmaya çalışmaktadır. Kolay para kazanma vaadlerine itibar etmeyiniz. Evden kolay para kazanma halk arasında saadet zinciri veya piramit veya kısaca zincir denen yöntemlerdir. Eğer para ödiyerek sisteme giriyorsanız bilin ki bu bir zincirdir ve sizden yeni üyeler bulmanızı ve onlardan da yeni üyeler bulmaları beklenir. Dolayısıyla herkes bu sisteme para ödeyerek üye olur.

4) Yurt dışından para getirilmesi ve sizden yardım istenmesi: Size çok önemli bir aile ferdiymiş gibi mesaj veya mail gelir. Örneğin x ülkesinde vefat eden dedesinden 1 milyon dolar miras kaldığını ve bu mirası Türkiyede değerlendirmek istediğini bunun için sizden yardım istenir. Henüz parayı alamadığı için sizden 100 dolar gibi küçük bir yardım istenir. Siz de parayı gönderirseniz, dolandırıldınız demektir.

5) ilanliyo.com da onaylanan ilanlar insan kontrolünden geçmektedir. Ancak dolandırıcılar ve sahtekarlar çok ustaca yöntemlerle yanıltıcı olabilmektedirler. Bu bakımdan dolandırıcı veya sahte ilanlarla karşılaşmanız durumunda bunu bize iletebilirsiniz. Şikayet edilen ilanlar düzenli kontrol edilmekte ve ilgili şikayetler değerlendirilmektedir.

 

Güvenli bir alışveriş deneyimi diliyoruz.

 

İlanliyo.com yönetimi

 

ilanliyo.com'da Yer Alan Kullanıcıların Oluşturduğu Tüm İçerik, Görüş Ve Bilgilerin Doğruluğu, Eksiksiz Ve Değişmez Olduğu, Yayınlanması İle İlgili Yasal Yükümlülükler İçeriği Oluşturan Kullanıcıya Aittir.
Bu İçeriğin, Görüş Ve Bilgilerin Yanlışlık, Eksiklik Veya Yasalarla Düzenlenmiş Kurallara Aykırılığından ilanliyo.com Hiçbir Şekilde Sorumlu Değildir. Sorularınız İçin İlan Sahibi İle İrtibata Geçebilirsiniz.